Jestem psychoterapeutą, Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Ukończyłam szkolenie terapii behawioralnej. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Skończyłam Psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu uznanym przez MNiSW za najlepszą jednostkę naukową w dziedzinie nauk społecznych, z kategorią A+, przyznawaną najwybitniejszym instytucjom w kraju.
Pracuję również jako Mediator Sądowy z wykazu instytucji i osób godnych zaufania, uprawnionych do przeprowadzania postępowania mediacyjnego, prowadzonego przez Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku, Wrocławiu i w Katowicach.
Pasje ukształtowały moją drogę zawodową. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę z zakresu zainteresowań takich jak: psychologia, psychoterapia. Źródłem wiedzy na temat relacji interpersonalnych, profilaktyki zdrowia psychicznego, promocji rozwoju osobistego i optymalnego funkcjonowania są studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz podyplomowe specjalistyczne szkolenie w Krakowskiej Szkołe Psychoterapii Psychodynamicznej rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Regularnie biorę udział w szkoleniach i konferencjach naukowych.
Doświadczenie zdobywałam na dziennym oddziale psychiatrycznym w ośrodku zdrowia psychicznego Feniks w Katowicach. W 2017 r. odbyłam praktyki w “Le creche parentale: Les Petits Lardons” w Paryżu, gdzie analizowałam rozwój umiejętności dzieci w przedszkolu realizującym misję wychowania i edukacji wg. psycholog Emmi Pikler – Loczy.
W celu zapewnienia jak najlepszej jakości terapii swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej u licencjonowanych superwizorów Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego.
Jeżeli uważasz, że jest “coś” w Twoim życiu, co nie pozwala Ci cieszyć się jego pełnią zacznijmy od rozmowy o tym …
JAK PRACUJĘ?
Terapia jest procesem, w którym wspólnie pracujemy nad zrozumieniem czynników, które przyczyniły się do tego, jak się teraz czujesz. Prowadzę psychoterapię w ujęciu psychodynamicznym, której skuteczność została poparta badaniami. Pracuję zgodnie z kodeksem Etyki Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej:
“Zasady ogólne
Psychoterapeuta psychodynamiczny wykonuje swoją pracę rzetelnie i uczciwie, z szacunkiem wobec pacjentów i współpracowników. Elementarnym warunkiem rzetelnej i uczciwej postawy psychoterapeuty psychodynamicznego jest należyte przygotowanie teoretyczne i osobowościowe, uwzględniające wpływ procesów nieświadomych na jego aktywność.
Psychoterapeuta w swoich działaniach uwzględnia przede wszystkim dobro pacjenta, w kontekście relacji psychoterapeutycznej rozumiane jako zmiana funkcji psychicznych, sposobów jego zachowania, zaburzonych w świetle ogólnie przyjętych norm. Zasada dbałości o dobro pacjenta obowiązuje także po skończeniu relacji psychoterapeutycznej.
Psychoterapeuta psychodynamiczny podczas procesu leczenia nie narzuca pacjentom, w sposób świadomy, własnego systemu przekonań i wartości, jak również szanuje prawo pacjenta do posiadania własnych, odmiennych przekonań. Psychoterapeuta psychodynamiczny nie znajduje podstaw aksjologicznych do równoczesnego uprawiania psychoterapii o różnym podłożu teoretycznym.
Jeśli pacjent wymaga psychoterapii wywodzącej się z innego paradygmatu, psychoterapeuta kieruje go do odpowiedniego w tej dziedzinie specjalisty.”
Wszystkie zasady psychoterapii psychodynamicznej ujęte w KODEKSIE PTPP TUTAJ>>
WSPÓŁPRACA
DOMINIK MICHALAK
Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Gdańskim ze ścieżką specjalizacyjną Psychologia Sądowo – Penitencjarna i Patologie Społeczne. Jeszcze w trakcie trwania studiów zainteresowała mnie tematyka zaburzeń występujących u dzieci i młodzieży. Podjąłem wówczas współpracę z Ośrodkiem Terapii i Diagnozy – JASPIK w Gdańsku, gdzie pracuję jako terapeuta.
Prowadzę terapię grupową i indywidualną dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu i ADHD, z rodzin zastępczych, adopcyjnych, a także po przeżytych traumach, przejawiających trudne zachowania oraz mających problemy w relacjach społecznych.
Jestem certyfikowanym edukatorem „szkoły dla rodziców i wychowawców” I st. oraz certyfikowanym doradcą i edukatorem w zakresie HIV / AIDS.
W swojej pracy kieruję się realizacją standardów merytorycznych w oparciu o elementy psychoanalizy, jako metody służącej poznaniu ludzkiego umysłu i uznaniu istnienia nieświadomości, jako czynnika mającego wpływ na nasze funkcjonowanie oraz zasady determinizmu, czyli założenia, że skoro istnieje skutek to musi istnieć również i przyczyna. Odkrywanie przyczyn cierpienia zarówno w czynnikach wrodzonych, jak i różnego rodzaju doświadczeniach życiowych sięgających najwcześniejszych lat i trwających w sposób ciągły do chwili obecnej poprzez badanie nieświadomości zasadniczo pogłębia wiedzę o sobie samym oraz dziejących się procesach. W konsekwencji prowadzi do poszerzenia świadomości i zrozumienia samego siebie oraz podniesienia jakości życia.
Oferuję terapię w zakresie: kryzysów życiowych, traum, trudności wychowawczych, trudności w relacjach z innymi osobami (relacje rodzic-dziecko, dziecko-rodzic), zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń seksualnych, problemów natury rozwoju psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych.
Oferuję także konsultacje dla rodziców w kryzysach rozwojowych dzieci w dowolnym momencie rozwojowym oraz program “szkoły dla rodziców”.